Články, názory, komentáře...

Přehled našich článků a komentářů

Studie příležitosti a její význam

Publikováno dne: 26. 5. 2014 v kategoriích Podnikatelský plán, Podnikové poradenství

Studie příležitosti má být prvním krokem v momentě, kdy máte nějaký podnikatelský nápad. Slouží k posouzení nadějnosti a možností uplatnění nápadu na trhu.

Vložit komentář

Žádanost konzultačních služeb trvale roste

Publikováno dne: 17. 12. 2013 v kategorii Trendy

Jak demostruje aktuální studie Harvard Business Review, za posledních více než 20 let se v USA trvale zvyšoval zájem o konzultační služby. Trendy z vyspělých trhů se často přenáší i k nám. Ale kdy dojde k plnému využití potenciálu spolupráce firem a poradenských společností i u nás? Odpověď je na vás…

Vložit komentář

Identifikace a analýza struktury procesů

Publikováno dne: 13. 5. 2013 v kategorii Procesní management

V druhém díle seriálu o zavádění procesního řízení si vysvětlíme, jak procesy identifikovat a analyzovat jejich vzájemné vazby, abychom s nimi mohli dále pracovat směrem ke zvýšení celkové efektivity firmy. Bez toho bychom nevěděli, co budeme zlepšovat, ani co je třeba zlepšovat.

Vložit komentář

Nejčastější chyby v obchodním jednání a komunikaci

Publikováno dne: 2. 4. 2013 v kategorii Názory a komentáře

Podnikatel nebo zaměstnanec, který jedná se zákazníkem nebo obchodním partnerem, může spolupráci či uzavření obchodu zkomplikovat, úplně překazit či poškodit dobré jméno firmy nevhodným vystupováním a nedodržováním základních nepsaných pravidel komunikace.

Štítky: , , | Vložit komentář

Zavádíme efektivní řízení procesů do firmy – 1. část

Publikováno dne: 18. 3. 2013 v kategorii Procesní management

Připravili jsme pro vás seriál o výhodách zavedení jednoduchého procesního řízení do firmy. Procesní řízení může znít poměrně abstraktně, ale ve skutečnosti staví na dodržování několika pravidel a používání srozumitelné metodiky. Cílem optimalizace procesů je zvýšit celkovou efektivitu firmy.

Vložit komentář

Od záměru k podnikatelskému plánu

Publikováno dne: 4. 3. 2013 v kategoriích Podnikatelský plán, Podnikové poradenství

Zarovka

V jednom z posledních článků jsme si ujasnili, co je podnikatelský záměr. Pokud se podnikatel rozhodne dále zpracovat svůj záměr, většinou tak uskuteční zpracováním podnikatelského plánu. Co je vlastně podnikatelský plán? Pro koho je určen? Má smysl ho zpracovávat? Více se dočtete v článku nebo na našich specializovaných stránkách www.profipodnikatelskyplan.cz.

Vložit komentář

Klíčové kompetence firmy v praxi

Publikováno dne: 17. 2. 2013 v kategorii Strategický management

Správné uchopení konceptu klíčových kompetencí firmy posiluje konkurenční postavení firmy. Jak ale s klíčovými kompetencemi pracovat, aby skutečně rostly výsledky vaší společnosti? Odpověď není jednoduchá, nicméně představíme vám několik zajímavých a praktických tipů.

Štítky: , , | Vložit komentář

Co je podnikatelský záměr?

Publikováno dne: 31. 1. 2013 v kategoriích Podnikatelský plán, Podnikové poradenství

Podnikatelský záměr

Podnikatelský plán a podnikatelský záměr jsou mezi lidmi velmi často považována za synonyma, případně si lidé tyto pojmy pletou a zaměňují. Co je vlastně podnikatelský záměr? Čtěte dále.

Vložit komentář

Klíčové kompetence firmy a jejich strategický význam

Publikováno dne: 13. 1. 2013 v kategorii Strategický management

Aktivní přístup k řízení a rozvoji klíčových kompetencí firmy (core competencies) přispívá ke konkurenceschopnosti a vyšší výkonnosti firmy. Na první pohled náročný koncept tzv. klíčových kompetencí je ve skutečnosti dobře uchopitelný, pokud pochopíme několik základních principů.

Štítky: , , | Vložit komentář

Jaké vlastnosti by měl mít úspěšný podnikatel?

Publikováno dne: 13. 12. 2012 v kategoriích Podnikové poradenství, Vedení lidí a řízení lidských zdrojů

Harward Business Revue v nedávné době zveřejnil studii americké společnosti Target Training International. Jaké vlastnosti mají podnikatelé, kteří rozjíždějí více než jeden projekt či za svůj život absolvují i několik úspěšných prodejů firmy?

Vložit komentář

Contrust Group s.r.o.

© Contrust Group s.r.o.

IČ: 293 89 526 (vedená u rejstříkového soudu v Ostravě, spisová značka: C 45593)

Vedení společnosti

Ing. Marek Habrnal

Mobil: +420 775 583 783

marek.habrnal@contrust.cz