Drobní podnikatelé se levnějšího internetu hned tak nedočkají

Drobní podnikatelé se levnějšího internetu hned tak nedočkají

Agentura CzechInvest včera informovala o dalším zrušení tendru na operátora, který by za pomoci dotací umožnil drobným podnikatelům levnější přístup na internet. Původně se mělo jednat o téměř půl miliardy korun, které by se mezi drobné podnikatele rozdělily.  Je dotační politika správnou cestou k podpoře podnikání a zachování životní úrovně spotřebitelů?

Proč se více než 3000 malých firem nedočká nižších nákladů na internet?

Avizovaná podpora pro drobné podnikatele, kteří by se k levnějšímu užívání informačních technologií dostali díky tendru a dotacím EU, nebude. CzechInvest od srpna 2010 nebyl schopný vybrat společnost, která by do malých firem zavedla levnější informační technologie. Ze začátku byl jediným uchazečem T-mobile. O rok později byl tendr obnoven a nabídku podalo uchazečů pět – Vodafone, T-Mobile, Dial Telecom, GTS Czech a konsorcium ICZ – Telefónica – Česká pošta. Až v lednu 2012 CzechInvest vyřadil všechny uchazeče, aby po té  uznal, že společnost GTS Czech vyřadil neoprávněně. O měsíc později byl tendr zrušen po malý počet účastníků. Proti zrušení tendru se chtějí postavit ve společnosti Dial Telecom a GTS Czech. Zajímavé je, že agentuře trvalo půl roku, než vyloučila 4 uchazeče kvůli formálním nedostatkům.

Co bylo předmětem tendru?

Půl miliardy korun mělo být rozděleno mezi malé a drobné společnosti a podnikatele. Tyto peníze by rozděloval právě vítěz tendru. CzechInvest odhadoval, že dotaci by mohlo získat až 3000 uchazečů. Výsledkem by bylo např. zlevnění mobilního a pevného připojení i internetu, zabezpečení podnikové sítě  k internetu o 60 %.

 

Publikováno dne: 23. 2. 2012 v kategorii Nezařazené

Líbí se Vám obsah této stránky? Podělte se o ni s přáteli.Mohlo by Vás zajímat

Spustili jsme microsite RealtyCloud

LOGO_RC

Nový produktový web věnovaný pouze realitnímu systému RealtyCloud umožní potenciálním zákazníkům získat přesné a relevantní informace. Podívejte se, výhody vás přesvědčí.

Contrust Group s.r.o.

© Contrust Group s.r.o.

IČ: 293 89 526 (vedená u rejstříkového soudu v Ostravě, spisová značka: C 45593)

Vedení společnosti

Ing. Marek Habrnal

Mobil: +420 775 583 783

marek.habrnal@contrust.cz