Žádanost konzultačních služeb trvale roste

Žádanost konzultačních služeb trvale roste

Jak demostruje aktuální studie Harvard Business Review, za posledních více než 20 let se v USA trvale zvyšoval zájem o konzultační služby. Trendy z vyspělých trhů se často přenáší i k nám. Ale kdy dojde k plnému využití potenciálu spolupráce firem a poradenských společností i u nás? Odpověď je na vás…

Behěm posledních dvou dekád trvale rostla poptávka po konzultačních službách. Vyplývá to z nedávno publikované studie prestižním americkým magazínem Harvard Business Review, který sledoval vývoj počtu pracovních míst a průměrnou měsíční mzdu v různých oborech v USA.

Poradenství předběhlo i právníky

Jak si můžete všimnout z obrázku níže, v kontrastu s vývojem konzultačních služeb byly právní služby, které rostly pouze nepatrně a v poslední době spíše stagnovaly. I průměrná hodinová mzda je u konzultantů vyšší.

Je to jasný důkaz toho, jak si na vyspělých trzích vedení firem uvědomuje, že nechat si radit není ostudou, nýbrž výhodou. Tento trend postupně pozorujeme i u nás, nicméně bude potřeba ještě dlouhá doba, než si i malé podniky uvědomí, že nemohou na všechno stačit samy a využít služeb odborných poradenských firem se zkrátka vyplatí.

Jsme přesvědčeni, že poptávka po poradenských službách bude nadále růst, neboť se jedná o služby s vysokou přidanou hodnotou.

 

Srovnání vývoje pracovních míst v oboru konzultací a právních služeb

Poradenské služby (označeny jako management and technical consulting) vs. Konzultační služby (označené jako legal services)

 

Předběhněte konkurenci

V dnešní rychle se měnící době není efektivní zaměstnávat kvalifikované pracovníky na vše, co během života firma potřebuje. Vztah s poradenskou společností je flexibilní, nákladově efektivní a přináší přístup k osvědčenému know-how. Firemní cíle tak můžete dosahovat rychleji.

 

Zdroj: http://blogs.hbr.org/2013/12/whos-hiring-and-who-isnt-in-five-charts/

Publikováno dne: 17. 12. 2013 v kategorii Trendy

Líbí se Vám obsah této stránky? Podělte se o ni s přáteli.Mohlo by Vás zajímat

Vliv internetu na Vaše podnikání dále poroste

Podíl jednotlivých mediatypů v roce 2011

Dle aktuálních dat Češi na internetu nejen vyhledávají informace, ale především stále více utrácí.

Contrust Group s.r.o.

© Contrust Group s.r.o.

IČ: 293 89 526 (vedená u rejstříkového soudu v Ostravě, spisová značka: C 45593)

Vedení společnosti

Ing. Marek Habrnal

Mobil: +420 775 583 783

marek.habrnal@contrust.cz