Žebříček hodnocení hotelů za 100 milionů

Žebříček hodnocení hotelů za 100 milionů

Ministersvo pro místní rozvoj připravuje projekt, jehož plánovaným cílem je pozvednout cestovní ruch v České republice prostřednictvím hodnocení hotelových zařízení specializovanými kontrolory. Domníváme se, že v zamýšlené podobě není schopen takový projekt nahradit objektivní hodnocení trhu a nebude splněn cíl projektu.

Skutečně přispěje žebříček k přilákání turistu do ČR?

Stát, konkrétně Ministerstvo pro místní rozvoj, hodlá utratit za tento nový systém hodnocení hotelů přibližně 100 miionů korun. „Z peněz se zaplatí počítačový systém, zpracování výsledků kontrol a především ubytování a jídlo v hotelích.“ Budou se hodnotit takové charakteristiky hotelů, jako například ochota a rychlost personálu, čistota prostředí, rozsah nabízených služeb, zájem o zákazníka… Projekt poběží od roku 2013 dva roky.

Při počtu hotelů, kterých je přibližně 6000, vychází cena za hodnocení jednoho hotelu na téměř 17 tis. Kč! K hodnocení chce stát zaměstnat soukromé kontrolory.

Domníváme se, že v době sociálních sítí a internetových komunit je tento způsob hodnocení hotelů neefektivní a neobjektivní. Kdo z tohoto systému bude těžit nejvíc, je otázkou. Bude také zajímavé sledovat výběr oněch soukromých kontrolorů, jejichž náplní práce bude rekreace na účet státu.

Jak funguje hodnocení samotnými zákazníky se můžete podívat například na webu Tripadrivsor.com.

 

Zdroje:

  • vz24.cz, www.vz24.cz/clanky/zebricek-hodnoceni-hotelu-za-100-milionu,
  • Hospodářské noviny, http://hn.ihned.cz/c1-54889890-hotely-budou-hodnotit-utajeni-statni-kontrolori

Publikováno dne: 1. 3. 2012 v kategorii Bleskovky

Líbí se Vám obsah této stránky? Podělte se o ni s přáteli.Mohlo by Vás zajímat

Stavebnictví klesá již 4 roky v kuse

Stavebnictví

V letošním roce by stavební trh měl poklesnout o 9,2 %. V roce 2013 vedení stavebních firem očekává pokles poloviční.

Míra nezaměstnanosti vzrostla

Míra nezaměstnanosti ke konci ledna opět vzrostla a celorepublikový průměr dosáhl 9,1 %. Meziměsíční nárůst tak dosáhl 0,5 p.b., nicméně meziročně míra nezaměstnanosti klesla o 0,6 p.b.

Rok 2014 přinese citelné zdražení komodit

Dle informací Hospodářských novin z 1. Února 2012 přinese rok 2014 výrazné zdražení komodit, především uhlí a topných olejů. Ministerstvo financí totiž připravuje "uhlíkovou" daň. Pokud bude schválena, hrozí až poloviční nárůst ceny uhlí.

Contrust Group s.r.o.

© Contrust Group s.r.o.

IČ: 293 89 526 (vedená u rejstříkového soudu v Ostravě, spisová značka: C 45593)

Vedení společnosti

Ing. Marek Habrnal

Mobil: +420 775 583 783

marek.habrnal@contrust.cz